Projektas „Mobilioji bioklasė” Plungės „Saulės” gimnazijoje

Spalio 17 dieną gimnazijoje lankėsi moderniausia mokslo įranga aprūpinta pirmoji šalyje „Mobilioji bioklasė”.

Tai po mokyklas keliaujanti moderni laboratorija, kuri pristato ir supažindina su naujausiais biomokslų laimėjimais. Projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific”. Thermo Fisher Scientific” yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Padedami Vilniaus universiteto studentų ir aukštųjų technologijų kompanijos „Thermo Fisher Scientific” tyrėjų, 25 gimnazijos mokiniai, besidomintys biomokslais ir ketinantys su šiais mokslais susieti savo studijas, turėjo unikalią galimybę bent trumpam tapti tyrėjais ir atlikti modernius mokslinius eksperimentus.

Gimnazijos biotechnologijų kabinetas virto tikra moksline laboratorija, kurioje buvo atliekami eksperimentai su DNR. Mokiniai išbandė mokslinius prietaisus ir patys atliko modernius biomokslų eksperimentus, kurie atskleidžia, kas yra DNR ir kaip tai tyrinėjama. Išklausę trumpą paskaitą apie DNR, mokiniai susipažino su darbo laboratorijoje specifika, mokėsi naudotis automatinėmis pipetėmis, susipažino su šiuolaikiniais molekulinės biologijos tyrimų metodais: PGR (polimerazės grandininė reakcija) metodu, DNR elektroforezės metodu. Atliekant šiuos eksperimentus, buvo naudojami „Thermo Fisher Scientific” Vilniaus padalinyje kuriami ir gaminami įvairūs reagentai. Šie molekulinės biologijos produktai, skirti tirti DNR, RNR ir baltymus, yra aukštai vertinami visame pasaulyje. „Mobilioji bioklasė” moksleivius supažindino su šiuolaikinės molekulinės biologijos metodais, kurie yra naudojami kuriant vaistus, diagnozuojant ligas (pvz., vėžį ar genetines), nustatant parazitus (pvz., virusus ar bakterijas), nustatant tėvystę/tapatybę, ieškant nusikaltėlių ir kt. Mokiniai džiaugėsi „Mobiliosios bioklasės” suteikta galimybe vienai dienai įsijausti į mokslininko vaidmenį – tirti ir dirbti su tokiais prietaisais ir priemonėmis, kaip šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose. Tai skatina didesnį domėjimąsi biomokslais ir įkvepia renkantis ateities profesiją.

„Mobilioji bioklasė” – labai informatyvi ir reikalinga vaikams, kurie ketina rinktis mokslus su medicina ir ne tik. Man labai patiko tyrinėti, labai daug sužinojau ir buvo įdomu. Tikiuosi, kad bus galimybė dar kartą sudalyvauti mokymuose, nes man labai patiko”, – teigė Audronė Andriusevičiūtė (IIc kl.). Jai pritaria Šarūnas Reliuga (IIc kl.) dėkodamas, kad jį pakvietė į „Mobiliosios bioklasės” organizuotus mokymus. „Atvykę 8 komandos nariai buvo labai draugiški, puikiai bendravo, jų atsivežta technika buvo įdomi ir įtraukianti darbuotis. Įspūdžiai kuo nuostabiausi. Kaip sakė gimnazijos direktorius – lauksim sugrįžtant!” Arvydas Reminas (IIc kl.) džiaugiasi, kad „Mobilioji bioklasė” – tai nauja ir labai įdomi patirtis. Nebūčiau pagalvojęs, kad taip linksmai galima mokytis chemijos ir biologijos dalykų. Atvykęs iš Vilniaus universiteto kolektyvas buvo labai linksmas ir draugiškas. Man labai patiko jų pamokos. Biochemija – jėga, kai mokaisi su bioklase!

Gintarė Petraitytė ir Ugnė Remezaitė (IVc kl.) mano, kad tokie projektai, kaip „Mobilioji bioklasė”, yra puikus pavyzdys, kaip turėtų atrodyti inovatyvi ir šiuolaikiška gamtos mokslų ugdymo programa: „Tai leido mums pabėgti nuo įprastos mokymosi rutinos ir įsigilinti į mokslą šiek tiek kitaip. Abi tvirtai žinome, kad rinksimės gyvybės mokslų krypties studijas, todėl kiekviena tokia galimybė leidžia vis labiau suprasti, ar tai tikrai mūsų sritis, įgyti žinių, kurios gali būti naudingos ateityje. Dėkojame chemijos mokytojai Sigitai Žilinskienei, nes šis projektas suteikė ne tik daugybę įspūdžių, bet ir leido suprasti savo gabumus bei trūkumus. Labai nuoširdžiai pabendravome su studentais, kurie pasirinko tokią pat studijų kryptį ir gali patarti, padėti. Buvo labai smagu ir naudinga.” 

Pasidalinkite įrašu

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on linkedin
  • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
  • Antra pamoka 8:55 – 9:40
  • Trečia pamoka 9:50 – 10:35
  • Ketvirta pamoka 10:55 – 11:40
  • Penkta pamoka 12:00 – 12:45
  • Šešta pamoka 12:55 – 13:40
  • Septinta pamoka 13:50 – 14:35
  • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
  • Antra pamoka 8:55 – 9:40
  • Klasės valandėlė 9:45 – 10:15
  • Trečia pamoka 10:20 – 11:05
  • Ketvirta pamoka 11:25 – 12:10
  • Penkta pamoka 12:30 – 13:15
  • Šešta pamoka 13:25 – 14:10
  • Septinta pamoka 14:20 – 15:05
Skip to content