„STEAM PAVASARIS” ,,Saulės” gimnazijoje

Kaip pavasarinis vėjas pralėkė Pirmasis respublikinis mokslinių – praktinių kūrybinių veiklų konkursas „STEAM PAVASARIS”. Balandžio 12 d. renginį ,,Saulės” gimnazijoje mūsų abiturientai Aneta Pjankovaitė ir Emilis Radvilavičius pradėjo smagiu džaivo – rumbo ritmu.

Džiaugėmės sulaukę garbingų svečių – Vilniaus universiteto chemijos instituto daktaro docento Rimanto Vaitkaus, KTU cheminės technologijos fakulteto akademiko, daktaro Daliaus Gudeikos, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio, kurie yra buvę Plungės „Saulės” gimnazijos mokiniai, ir Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio.

Konkurse dalyvavo net 22 komandos iš visos Lietuvos:
iš toliausiai atvykusi Vilniaus „Laisvės” gimnazijos komanda ir biologijos mokytoja Alma Zybailienė.
Jonavos Senamiesčio gimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Audrone Kuliešienė;
Kėdainių Šviesiosios gimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Daiva Ivaškevičienė;
Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Laima Sabaliauskienė;
Šiaulių Rėkyvos progimnazijos komanda ir fizikos- chemijos- biologijos mokytoja Irma Radvilė;
Šiaulių Sandoros progimnazijos komanda ir fizikos mokytoja Vilma Pranskaitienė;
Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos komanda ir chemijos mokytoja Snieguolė Vitkevičienė;
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Justina Gulbinienė;
Mažeikių Gabijos gimnazijos komanda ir chemijos mokytojos Laimutė Sakalauskienė bei Ilona Nutautienė;
Telšių „Germanto” progimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Zita Mikutienė bei biologijos mokytoja Rima Gintalienė;
Telšių Žemaitės gimnazijos komanda ir chemijos mokytojos Salomėja Gustienė ir Daiva Matuzienė , biologijos mokytoja Živilė Gureckienė;
Telšių „Džiugo” gimnazijos komanda ir biologijos mokytojos Audronė Kavalevskienė bei Dainora Kurlienė;
Klaipėdos „Žemynos” gimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Marytė Latakienė;
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos komanda ir geografijos mokytoja Vilma Pociuvienė;
Plungės r. Šateikių pagrindinės mokyklos komanda ir ją atlydėjusi socialinė pedagogė Viktorija Budrienė;
artimiausių kaimynų Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos komanda ir chemijos mokytoja Skaistutė Zaniauskienė bei istorijos mokytoja Danutė Užkurienė;
Plungės „Senamiesčio” pagrindinės mokyklos mokinės Eglė Lukočiūtė ir Meda Šetkauskaitė;
Akmenės gimnazijos komanda ir biologijos – chemijos mokytoja Laima Zdanavičienė bei Akmenės rajono Kruopių pagrindinės mokyklos komanda ir biologijos mokytoja Kristina Parnarauskienė.

Konkurso metu mokinių komandos, sudarytos iš keturių skirtingų mokyklų narių, atliko teorines ir praktines užduotis iš chemijos, biologijos, fizikos, matematikos ir geografijos. Tuo metu mokytojai turėjo galimybę susipažinti su technologiniais procesais UAB ,,Vičiūnų grupė” įmonėje. Atsikvėpę po konkursinių užduočių, mokiniai klausėsi Vilniaus universiteto Chemijos instituto daktaro, docento Rimanto Vaitkaus paskaitos ,,Kas yra bendro tarp raudonos pomidoro spalvos ir rožių kvapo?”. Įdomiuosius bandymus mokiniams demonstravo KTU Cheminės technologijos fakulteto akademikas, daktaras Dalius Gudeika.
Mokytojams pranešimą „STEAM samprata ir ugdymo patirtis Lietuvoje” skaitė Plungės „Saulės” gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Sigita Žilinskienė ir biologijos vyresnioji mokytoja Dalia Daukšienė. Chemijos mokytoja metodininkė Sigita Žilinskienė atvykusius mokytojus supažindino su gamtos mokslų ir biotechnologijų kabineto panaudojimo galimybėmis ugdymo procese.
Geografijos mokytoja metodininkė Ingrida Tamošauskienė visiems dalyviams ir svečiams pristatė Plungės „Saulės” gimnazijos Gamtinį – pažintinį tyrimų taką.
Šio konkurso organizatorių tikslas, kad ugdydami bendrąsias ir dalykines kompetencijas, mokiniai lavintų kūrybiškumą, mokydamiesi STEAM mokslus. O svarbiausia, kad konkurso metu komandos nariams būtų smagu susipažinti tarpusavyje, pabendrauti ir bendradarbiauti atliekant užduotis.

Paskelbus konkurso rezultatus, įteikus padėkas ir prizus I, II, III vietų laimėtojams, išdalinus mokytojams konkurso darbo grupės paruoštus konkurso užduočių sąsiuvinius ir gimnazijos 3D plastiko spausdintuvu pagamintus raktų pakabukus, visi dalyviai ir organizatoriai buvo pakviesti įamžinti šią akimirką bendra nuotrauka.
Nutilus šurmuliui, išsiskirsčius svečiams ir dalyviams, geromis emocijomis ir šiluma pulsuojanti atmosfera gimnazijoje dar tebejaučiama.

Iš visos širdies noriu padėkoti konkurso ,,Saulės” gimnazijos komandos nariams: matematikos mokytojai metodininkei Virginijai Lukavičienei, matematikos vyresniosioms mokytojoms Daivai Vaškienei, Renatai Gudienei, Ilonai Stasytienei, chemijos mokytojai metodininkei Aurelijai Lukočienei, biologijos vyresniosioms mokytojoms Daliai Daukšienei, Albinai Kauliuvienei, fizikos mokytojui metodininkui Aloyzui Lukavičiui, fizikos vyresniajam mokytojui Pauliui Razgaičiui, geografijos mokytojoms metodininkėms Ingridai Tamošauskienei ir Sigitai Juzaitienei, informacinių technologijų mokytojams metodininkams Daivai Pupinikienei ir Egidijui Stasyčiui, dailės mokytojai metodininkei Ilmai Zaborskienei, technologijų mokytojai metodininkei Bronei Valužienei, pavaduotojoms ugdymui Birutei Kaveckienei, Vitalijai Grimalienei, Neringai Sakalauskaitei, gimnazijos direktoriui Algimantui Budriui bei šauniam būriui gimnazistų.

Anot Ralfo Valdo Emersono, visas gyvenimas – eksperimentas. Kuo daugiau eksperimentų atliekame, tuo geriau.

Ačiū IIa klasės mokinei Ugnei Masiliauskytei už darbą, kurį perkėlėme ant tento, buvusiai Plungės ,,Saulės” gimnazijos mokinei, Vilniaus Dailės akademijos IV kurso dizaino studentei Gabrielei Žilinskaitei už logotipo, plakato, užduočių sąsiuvinio viršelio, II ir III vietų dovanėlių kūrybą ir gamybą bei IVa klasės gimnazistui Rokui Smulkiui už Elvio Preslio dainą, su kuria išlydėjome dalyvius į konkursinių užduočių maratoną.

Nuoširdžiai dėkoju konkurso rėmėjui ir partneriui UAB „Vičiūnų grupė”.

Ačiū, kad Jūs visi pasitikėjote manimi ir kartu įvykdėme šį projektą. Atsiprašau, jei ką įskaudinau griežtesniu žvilgsniu ar balso tembru organizuodama renginį.

Ne veltui John Quincy Adams yra pasakęs: „Ryžtas ir atkaklumas – tai stebuklingas talismanas, prieš kurį nublanksta visi sunkumai ir griūva visos užtvaros.”

Pagarbiai konkurso „STEAM PAVASARIS” koordinatorė Sigita Žilinskienė 

Pasidalinkite įrašu

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on linkedin
 • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
 • Antra pamoka 8:55 – 9:40
 • Trečia pamoka 9:50 – 10:35
 • Ketvirta pamoka 10:55 – 11:40
 • Penkta pamoka 12:00 – 12:45
 • Šešta pamoka 12:55 – 13:40
 • Septinta pamoka 13:50 – 14:35
 • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
 • Antra pamoka 8:55 – 9:40
 • Klasės valandėlė 9:45 – 10:15
 • Trečia pamoka 10:20 – 11:05
 • Ketvirta pamoka 11:25 – 12:10
 • Penkta pamoka 12:30 – 13:15
 • Šešta pamoka 13:25 – 14:10
 • Septinta pamoka 14:20 – 15:05
Skip to content