Plungės „Saulės” gimnazijos moksleiviai viešėjo Turkijoje

Gegužės 12 – 18 dienomis keturi gimnazijos pirmokai Simonas Aleliūnas, Ignas Baltuonė, Matas Erminas ir Tadas Tamošauskas bei 2 grupės vadovės mokytojos Ligita Erminaitė ir Irena Norgėlienė svečiavosi Turkijoje ir dalyvavo „International Milas 2017 Fish Festival”.

Milas (senovės graikų Mylasa Μύλασα) – tai senovinis miestas Muğla provincijoje, pietvakarinėje Turkijos dalyje, senovės Caria karalystės sostinė su labai turtinga istorija ir išvystyta ekonomika.

Pirmąją viešnagės dieną festivalio dalyviai stebėjo ir mokėsi turkų žaidimų, lankėsi delfinariume, o vakare laukė smagūs visų šalių pasirodymai ir vaišės prie pačių paruošto stalo. Mūsų delegacija pateikė įvairių atsivežtų gėrybių: „Vičiūnų” įmonių grupės gaminamos žuvies produkcijos, lietuviškos duonos, saldainių, šakotį, o stalą papuošėme lietuviškais gintarėliais, kurie daugeliui turkų buvo nematytas dalykas. Taip pat turėjome atsivežę daug informacinės medžiagos ne tik apie Plungę, bet ir įvairias lankytinas Lietuvos vietas. Visi dalyviai po koncerto ragavo ir mėgavosi mūsų vaišėmis, domėjosi Lietuva, žadėdami daugiau paskaityti apie šalį mūsų išdalintose brošiūrose, o vėliau galbūt ir apsilankyti Lietuvoje.

Kitomis dienomis festivalio dalyvius – Makedonijos, Kosovo, Bulgarijos, Vengrijos, Latvijos ir Lietuvos moksleivius ir mokytojus – žavėjo puikiai organizuota viešnagės programa, suteikusi galimybę ne tik pažinti krašto kultūrą, unikalią gamtą, istorines vietas, susitikti su nuoširdžiais Turkijos žmonėmis, bet ir tobulinti bendravimo bei anglų kalbos įgūdžius. Lankėmės stalaktitų – stalagmitų urvuose, žuvies auginimo fermose Egėjo jūroje, žuvų mailiaus akvariumuose, mėgavomės Bafa ežero vaizdais, keliavome į senovinius kaimelius, pamatėme, kaip prieš daugelį metų čia gyveno žmonės, stebėjome turkų vestuvių papročius ir tradicijas, mokėmės šokti turkiškus šokius. Matėme antikinius senovės graikų – romėnų miestus Iassos ir Heraklia. Festivalio metu aktyviai dalyvavome organizatorių pasiūlytose veiklose, žygiavome miesto šventės eisenoje, o svarbiausia – visi kartu pasiekėme du Guinnesso rekordus: daugiausia vaikų žaidė turkišką žaidimą „Topač” ir iš žmonių buvo sudaryta didžiausia žuvis.

Labai malonų įspūdį paliko Turkijoje sutikti žmonės: miesto valdžios atstovai, šventės organizatoriai, mokytojai, mokiniai, mokinių šeimų nariai, kultūros ir meno atstovai. Festivalio dalyvius nuolat supo šiltas ir jaukus bendravimas, nuoširdus rūpinimasis, nuolatinis noras padėti, pagelbėti, suteikti komfortą. Mokiniai, gyvendami šeimose, ne tik susipažino su turkų šeimos tradicijomis, bet nors ir laikinai tapo tikrais turkų šeimos nariais. Iš kelionės parsivežėme daug įspūdžių, teigiamų emocijų ir puikių idėjų panašioms veikloms organizuoti.

Džiaugiamės UAB „Plungės kooperatinės prekybos” direktoriaus Algirdo Razmos, Plungės rajono savivaldybės ir gimnazijos direktoriaus Algimanto Budrio palaikymu ir pagalba vykstant į šį renginį. Esame labai dėkingi International Milas 2017 Fish Festival” organizatoriams ir šventės rėmėjams už nuostabią pažintį ir neįkainojamą patirtį. Iki šiol negalime patikėti, kad gavome tokią dovaną. Vis dėlto – stebuklų būna…

Grupės vadovės
Ligita Erminaitė ir Irena Norgėlienė 

Pasidalinkite įrašu

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on linkedin
 • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
 • Antra pamoka 8:55 – 9:40
 • Trečia pamoka 9:50 – 10:35
 • Ketvirta pamoka 10:55 – 11:40
 • Penkta pamoka 12:00 – 12:45
 • Šešta pamoka 12:55 – 13:40
 • Septinta pamoka 13:50 – 14:35
 • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
 • Antra pamoka 8:55 – 9:40
 • Klasės valandėlė 9:45 – 10:15
 • Trečia pamoka 10:20 – 11:05
 • Ketvirta pamoka 11:25 – 12:10
 • Penkta pamoka 12:30 – 13:15
 • Šešta pamoka 13:25 – 14:10
 • Septinta pamoka 14:20 – 15:05
Skip to content