Babrungo užtvankos pelkiniai augalai
Pelkinė puriena
lot. Caltha palustris
Liaudyje vadinama įvairiais pavadinimais: purena, puronu, žąsytkoja, žąsytdvėsa, lapūgu, lukšta ir kt. Paplitusi vidutinio klimato ir arktinėje Šiaurinio pusrutulio juostose.
Geltonasis vilkdalgis
lot. Iris pseudacorus
Kitaip – geltonoji vėliavėlė. Jo tėvynė yra Europa, Vakarų Azija ir Šiaurės Vakarų Afrika. Sėklos kampuotos arba rutuliškos, šiek tiek suplotos. Dauginasi šakniastiebiais ir sėklomis. Auga drėgnose vietose, dažnas pelkėse. Augalas dekoratyvus. Paplitęs Europoje, Vakarų Azijoje ir Šiaurės Afrikoje. Augalo šaknys ir lapai nuodingi. Gali sukelti vėmimą ir viduriavimą. Šakniastiebiai kasami rudenį arba pavasarį.
Siauralapis švendras
lot. Typha angustifolia
Paplitęs šiaurės pusrutulyje. Šiaurės Amerikoje introdukuotas. Aukštis 1-3 m. Lapų plotis 3-10 mm. Vasaros pabaigoje suformuoja rudą burbuolę. Auga paežerėse, supelkėjusiose, dažnai užliejamose vietose.
Paprastoji lūgnė
lot. Nuphar lutea
Paplitusi šiauriniame pusrutulyje nuo vidutinio iki subarktinio klimato. Įprasti pavadinimai yra vandens lelija, tvenkinio lelija, aligatoriaus variklio dangtis arba variklio dangčio lelija ir purslai. Vandeniai, žoliniai, daugiamečiai augalai, turintys gerai išsivysčiusius šakniastiebius ir plūduriuojančius didelius lygiakraščius lapus. Žiedai pavieniai, iškilę virš vandens. Vaisius – sultinga dėžutė, panaši į uogą.