Karjeros diena 2023

Vasario 1 dieną Plungės „Saulės“ gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo renginys – „Karjeros diena 2023”. Renginio tikslas – įkvėpti, motyvuoti ir padėti gimnazistams pasirinkti profesijas, kurios ateityje garantuotų mėgstamą darbą ar paskatintų kurti nuosavą verslą. I – ų klasių mokiniai vyko į Klaipėdą, kur aplankė logistikos kompaniją „Vlantana“, AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija KLASCO“, Antano Griciaus autotransporto įmonę, Klaipėdos priešgaisrinę gelbėjimo valdybą, Prano Domšaičio galeriją, Klaipėdos konteinerių terminalą, Klaipėdos baseiną, susipažino su šių įmonių ir įstaigų veikla bei jose dirbančių profesijų atstovais, sužinojo, kokios galimybės mokytis Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM), Klaipėdos technologijų mokymo centre bei Klaipėdos turizmo mokykloje. II – ų klasių mokiniai lankėsi Klaipėdos Pauliaus Lindenau profesinio mokymo centre, Klaipėdos valstybinės kolegijos Verslo fakultete, VšĮ Socialinių mokslų kolegijoje, Klaipėdos technologijų mokymo centre, Všį Lietuvos verslo kolegijoje, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, susipažino su šių mokymo įstaigų mokymo bazėmis ir studijų programomis, aplankė Klaipėdos apygardos prokuratūrą, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biurą, susipažino su prokuratūros bei sveikatos biuro struktūra bei funkcijomis.

III – IV klasių mokiniai vyko į Kauno aukštąsias mokyklas. Aplankytos šios įstaigos: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno technologijos universitetas bei Kauno kolegija. LSMU gimnazistus labai sužavėjo Anatomijos muziejus. Mokiniai įdėmiai apžiūrinėjo kiekvieną eksponatą, o vėliau dar ir autobuse ilgai dalijosi įspūdžiais. Kauno kolegija nepaliko nė vieno abejingo, sudomino tuo, jog siūlo daug praktinių užsiėmimų studijuojant. KTU visi galėjo ne tik pasiklausyti apie studijas ir galimybes, bet ir išmėginti save dviejose profesijose: skaitmenizuotos mados ir transporto inžinerijos. Pristatymo metu mokiniai ne tik sužinojo apie siūlomas studijų programas bei naudas, bet ir apie tai, kuo „gyvena“ Kauno technologijos universitetas ir jo studentai, kokios jų vertybės ir pasiekimai, aplankė laboratorijas, kur studentai įgyja praktinių įgūdžių, apžiūrėjo studentų sukurtus darbus. VDU pristatė studentė, kuri sakė, kad tai yra aukštoji mokykla, turinti įdomią istoriją, puoselėjanti ir tęsianti brandžias tradicijas, vaidinanti ypatingą vaidmenį ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono bei Europos intelektualinėje bei kultūrinėje erdvėje. Mokiniai dalyvavo ir protų mūšyje, kuriame buvo patikrinti, ar atidžiai klausėsi ir įgijo žinių, kurios reikalingos, jei nori studijuoti VDU. Nugalėtojams buvo įteiktos smagios dovanėlės.

Likusieji gimnazijoje III – IV klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti Klaipėdos universiteto lektorės – psichologės Dalios Klumbienės paskaitoje „Kaip įveikti stresą“, klausėsi Klaipėdos valstybinės kolegijos atstovių – lektorių Laurencijos Budrytės- Ausiejienės, Audronės Meškelienės, Lauros Sėlenienės paskaitos „Kurk, Veik, Keisk.“ Paskaitą „Patirk ir tyrinėk galimybes SMK“ bei kultūros paso edukaciją, kaip svarbu projektuoti savo karjeros viziją ir sudaryti tolimesnius žingsnius iki norimo rezultato „Karjeros planavimas: kaip tinkamas pasirengimas gali palengvinti kelionę,“ vedė SMK partnerysčių vadovė Ilma Ruškienė.

Tai buvo intensyvios veiklos diena, kurios metu išvykos ir susitikimai su įvairių mokyklų bei įstaigų atstovais ir svečiais mokiniams suteikė daug naujos ir vertingos informacijos, paskatino apmąstyti, analizuoti, ieškoti ir pasirinkti patį tinkamiausią savo ateities kelią.

Pasidalinkite įrašu

Share on facebook
Share on email
Share on telegram
Share on linkedin
 • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
 • Antra pamoka 8:55 – 9:40
 • Trečia pamoka 9:50 – 10:35
 • Ketvirta pamoka 10:55 – 11:40
 • Penkta pamoka 12:00 – 12:45
 • Šešta pamoka 12:55 – 13:40
 • Septinta pamoka 13:50 – 14:35
 • Pirma pamoka 8:00 – 8:45
 • Antra pamoka 8:55 – 9:40
 • Klasės valandėlė 9:45 – 10:15
 • Trečia pamoka 10:20 – 11:05
 • Ketvirta pamoka 11:25 – 12:10
 • Penkta pamoka 12:30 – 13:15
 • Šešta pamoka 13:25 – 14:10
 • Septinta pamoka 14:20 – 15:05
Skip to content