Rudenį, trumpėjant dienai ir anksčiau temstant, stipriai padaugėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji. Viena iš pagrindinių nelaimių priežasčių – nežinojimas, kaip teisingai nešioti atšvaitus arba jų nenešiojimas . Visi pėstieji privalo tamsiu paros metu dėvėti atšvaitus.
Kaip teisingai atšvaitus pritvirtinti ir nešioti?
Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Eidami kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada eikite kairiąja kelio puse (prieš eismą).
Atšvaitą – juostelę, pridėkite minkštesniąją atšvaito pusę prie rankos, atšvaitas trakštelės ir apsisuks apie Jūsų ranką. Atšvaitas turi būti dėvimas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Pritvirtinkite atšvaitą ant rankos ties alkūne ir ant kojos žemiau kelio taip, kad jis būtų matomas. Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje.
Pakabinamą atšvaitą, atsekite atšvaito grandinėlę ir pritvirtinkite jį prie kuprinės, rankinės ar išorinių drabužių. Atšvaitas kabinamas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Patartina papildomai pasikabinti atšvaitą ir kairėje kūno pusėje. Patartina papildomai pritvirtinti atšvaitą ir kairėje kūno pusėje.
Prireikus atšvaitą nuvalykite. Išblukusį ar pažeistą atšvaitą būtina pakeisti nauju.
Lapkričio mėnesį vyks akcija „Saugus, kai matomas” prie Plungės rajono bendrojo ugdymo įstaigų, tikrinant ar pėsčiasis turi atšvaitą, ar taisyklingai jį užsidėjęs ir ar gatve eina laikydamasis eismo taisyklių. Tikslas – siekti pėsčiųjų saugumo tamsiuoju paros metu, primenant apie pavojus, gresiančius gatvėse ir keliuose tamsiu paros metu. Taip pat informuoti tėvus apie mokinius ( telefonu ar per TAMO) , kurie į ugdymo įstaigą ateina be atšvaito.
Akcijos organizatoriai ir vykdytojai: Plungės rajono savivaldybė, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Plungės rajono policijos komisariatas.
Tegul atšvaitas tampa ne nepatogiu atributu, o augančio visuomenės sąmoningumo ženklu!