Gegužės 28 d. buvo turininga respublikinio R. Harvudo vardo mokinių meninės raiškos konkurso dalyviams – mokiniams ir mokytojams.
Svetingai sutikti Žemaičių dailės muziejuje, pasveikinti Plungės rajono mero Audriaus Klišonio, Sporto ir švietimo skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio, muziejaus direktoriaus pavaduotojos Jolantos Skurdauskienės, kuri džiaugėsi vykstančiu konkursu ir jo galimybėmis bei pristatė Žemaičių dailės muziejaus kartu su partneriais Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutu, Lietuvos istorijos institutu ir Kultūros paveldo departamentu įgyvendinamą Lietuvos kultūros tarybos ir Plungės rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Žemaitijos žydų paveldas: pažinti, patirti, integruoti”, kuriantys mokiniai ir jų mokytojai. Beje, buvo akcentuota, kad projekto metu moksleiviams vyksta kūrybinės-praktinės dirbtuvės „Žemaitijos žydų paveldas: garsas, vaizdas, skonis”. Vienerios projekto dirbtuvėlės buvo integruotos į konkurso programą.
Plungės ,,Saulės” gimnazijos direktoriaus Algimanto Budrio bei Tolerancijos centro vadovės Jolantos Mažuknės padrąsinti mokiniai ir mokytojai skirstėsi į edukacijas bei ekskursijas, pastarąsias vedė Humanitarinių mokslų daktarė, mokslo darbuotoja Eglė Bendikaitė bei Plungės ,,Saulės” gimnazijos istorijos mokytoja Stanislava Kajutienė. Konkurso dalyviai susipažino su žydų rašto subtilybėmis, žydiškosios Plungės istoriniu ir kultūriniu palikimu. Na, o vaikščiodami po kunigaikščių Oginskių parką siekė atpažinti amžių sankirtos ženklus, suvokti savo darbų gylį bei meninę vertę, kai savo kūrinį pristatai visai auditorijai, o komisijos nariai yra žinomi ir gerbiami Plungėje ir Lietuvoje žmonės – Eugenijus Bunka, Laima Galvanaukienė, Zita Paulauskaitė, Danutė Serapinienė – akylai ir kompetentingai sekantys dailės, meninių-literatūrinių kompozicijų, pranešimų ar kitų žanrų pristatymus.
Konkursas baigėsi. Jame dalyvavo trylikos Lietuvos mokyklų kuriantys vaikai, kuriuos ugdė pilietiški ir kūrybingi mokytojai. Konkurso komisija skyrė po tris I-III vietas bei vieną paskatinamąjį diplomą.
Pirmų vietų laureatai – Kėdainių r. Akademijos gimnazijos mokinė Kamilė Dumskytė (už dviejų dalių dokumentinį filmą), Kauno Kazio Griniaus progimnazijos mokinių grupė (už sceninė vaizdelį), Plungės ,,Saulės” gimnazijos mokinė Evelina Gestautaitė (už dailės darbą).
Antrųjų vietų nugalėtojai – Daugų Vlado Mirono gimnazijos mokinių grupei (už meninę kompoziciją), Kretingos r. Darbėnų gimnazijos mokinei Benediktai Gliožerytei (už dokumentinį-tiriamąjį darbą), Plungės ,,Saulės” gimnazijos mokinei Emilijai Bertašiūtei (už dailės darbą).
Trečiųjų vietų laimėtojai – Plungės ,,Saulės” gimnazijos mokiniui Žymantui Petreikiui (už pranešimą), Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos mokinių grupei (už muzikinę kompoziciją), Plungės ,,Saulės” gimnazijos mokiniui Ernestui Untuliui (už dailės darbą).
Paskatinamasis diplomas įteiktas Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokinių grupei (už dokumentinį filmą).
Konkurso organizatoriai dėkoja jau penkti metai respublikinį konkursą ir tolerancijos veiklas remiančiam Alanui Cimbleriui, visiems partneriams ir savanoriams. Konkursas baigėsi – konkursas tęsiasi.