• Federico Fellini sakė: „Skirtinga kalba yra skirtinga vizija.”
• Geoffrey Willans išreiškė mintį: „Niekada nesuprasime vienos kalbos, kol nemokėsime mažiausiai dviejų. „
• Frank Smith nuomonė: „Mokėdamas vieną kalbą, tu gali vaikščioti gyvenimo koridoriumi. Dviejų kalbų žinojimas atveria visas duris.”
Įvairios kalbos nuveda į tolimus kraštus ir leidžia pasiekti nepažinias širdis, skirtingoms tautoms padeda suprasti vienai kitą, bendrauti ir bendradarbiauti. Labai džiaugiamės savo projekto partneriais, kurių Kalbų dienos proga sukurti analogiški to paties teksto įrašai gimtosiomis kalbomis buvo demonstruojami visose mokyklose ir projekto facebooko grupėje. Gimnazijos įrašais rūpinosi vienuoliktokai Kristupas, Justas, Otilė, Valdas, mokytojos Jolanta ir Ligita.
Beje, mums, Erasmus+ mokyklinių mainų projekto „Hooked on Mathematics” partneriams svarbi ir matematinė kalba. Šiais metais Europos kalbų dieną kėlėme klausimą: „Ar matematinė kalba yra lygiavertė anglų, bulgarų, italų, lietuvių, olandų, rumunų ar turkų kalboms?”
Matematika yra vadinama mokslo kalba.
• Italų astronomas ir fizikas Galileo Galilei teigė: „Matematika yra kalba, kuria Dievas sukūrė visatą. Mes negalime suvokti visatos, kol mes neišmoksime tos kalbos ir nebūsime susipažinę su ženklais, kuriais ji parašyta. Visata parašyta matematine kalba, o jos raidės- trikampiai, apskritimai ir kitos geometrinės figūros, kurių reikšmės nesuvokus, žmonėms neįmanoma tos kalbos suprasti.”
Kalbų dieną mes atsakėme, kad matematika yra specifinė logikos kalba, o mokytoja Jolanta projekto idėjas, jo skonį (šokoladukus)- saldžią galimybę ir raginimą mokytis Europos kalbų nunešė visiems pirmų klasių gimnazistams.
Mokyklos fojė užaugo Kalbų dienos medis (idėja- mokytojos Sigitos), ant kurio lapų įvairiom kalbom buvo užrašyti Europos šalių ir jų tautinių medžių pavadinimai tos šalies kalba.
Pasaulinė situacija koreguoja veiklas, todėl ypač svarbus glaudus ryšys su projekto partneriais, jų prisidėjimas ir palaikymas.
Projekto koordinatorės
Ligita Erminaitė, Jolanta Mažuknė